Rugsėjo mėnesio svarbiausių Lietuvos sporto įvykių datos.
2019-09-01

1  d. Prieš 10 metų Europos svarsčių kilnojimo čempionate bronzos medaliais apdovanoti Gintaras Vilniškis ir Vilius Glušokas.

5  d. Prieš 20 metų Austrijoje vyko pasaulio oro balionų čempionatas. Pirmą kartą šios sporto šakos varžybose medalį (bronzos) Iškovojo Gintaras Šurkus.

6   d. Prieš 10 metų Europos motorlaivių čempionate Italijoje bronzos medalį iškovojo Glebas Sobčiukas.

6  d. Prieš 10 metų Europos stalo teniso čempionate Belgrade Rūta Paškauskienė su partneriu serbu Aleksandru Karaškevičiumi tapo žemyno mišrių dvejetų čempionais.

6  d. Prieš 20 metų Maskvoje, per pasaulio karatė šotokan čempionatą, Lietuvos kata moterų rinktinė (Vilma Urbonavičiūtė, Kristina Miškinytė, Laima Grižaitė) tapo bronzos medalininke.

7  d. Prieš 85 metus Trys Lietuvos lengvaatlečiai debiutavo pirmosiose Europos pirmenybėse Turine.

7  d. Prieš 90 metų Kaune surengtas pirmasis tarptautinis teniso turnyras, kuriame be lietuvių dalyvavo latvių tenisininkai.

9  d. Prieš 70 metų Kaune surengtas pirmasis Lietuvos fechtavimosi čempionatas.

11  d. Prieš 20 metų Europos aklųjų lengvosios atletikos pirmenybėse Lisabonoje tris aukso medalius iškovojo Kęstutis Bartkėnas, vieną - Rolandas Urbonas.

11  d. Prieš 55 metus Maskvoje SSRS irklavimo čempionais tapo Vilniaus “Žalgirio” vyrų ir moterų aštuonvietės valtys.

12  d. Prieš 10 metų pasaulio rankos lenkimo čempionate Italijoje Eglė Vaitkutė iškovojo du aukso medalius.

13  d. Prieš 10 metų Taibėjuje (Taivanis) vykusiose Pasaulio kurčiųjų sporto žaidynėse Lietuvos atstovai laimėjo daug medalių.

13  d. Prieš 10 metų Šiauliuose vyko IV pasaulio imtynių žaidynės, jose pirmą kartą varžėsi graplingo imtynių mėgėjai. Žaidynių programoje buvo ir pirmasis šios naujos sporto šakos Europos čempionatas.

13  d. Prieš 10 metų per pasaulio imtynių žaidynes Šiauliuose vyko ir planetos alyšo čempionatas, jame Lietuvos imtynininkai iškovojo penkis medalius.

13  d. Prieš 10 metų pasaulio imtynių žaidynių metu surengtas ir pasaulio pankrationo čempionatas. Planetos čempionais tapo Artemijus Sitenkovas, Sergejus Grečicho ir Valentinas Golubovskis,

15  d. Prieš 100 metų įkurta Lietuvos fizinio lavinimosi sąjunga (LFLS). Kūrimo iniciatoriai: V. Bagdonavičius, V. Dineika, S. Garbačiauskas, E. Kubiliūnaitė, P. Oleka.

18 d. Prieš 20 metų pirmą kartą Europos čempionu tapo „Žuvėdros" sportinių šokių kolektyvas.

19 d. Prieš 10 metų per Europos virvės traukimo čempionatą Panevėžio r. Ramygalos „Šėlsmo“ moterų komanda varžybose tarp klubų laimėjo bronzos medalius.

19 d. Prieš 20 metų Aurelijus Simaška tapo Europos automobilių kroso čempionu.

19 d. Prieš 20 metų pasaulio kosminio modeliavimo taurę laimėjo Vladimiras Mosinas.

20 d. Prieš 10 metų Europos stalo teniso čempionatae Rūta Paškauskienė pelnė du bronzos medalius (vienetų ir moterų dvejetų turnyruose).

21 d. Prieš 70 metų Vokietijoje pradėjo eiti savaitraštis „Sporto apžvalga“.

23 d. Prieš 70 metų  SSRS krepšinio čempionate Charkove KKI vyrų komanda iškovojo sidabro medalius.

25 d. Prieš 10 metų Europos irklavimo čempionate  Mindaugas Griškonis tapo senojo žemyno čempionu.

26 d. Prieš 90 metų Kaune, KTK kortuose, įvyko pirmasis Lietuvos teniso čempionatas.

29 d. Prieš 10 metų „Žuvėdros“ sportinių šokių kolektyvas Vilniuje vykusiame Europos čempionate užėmė pirmąją vietą.