Žymaus pedagogo, trenerio ir sportinių žaidimų Lietuvoje pradininko Valerijaus Grešnovo mirties 30-osios metinės.
2017-03-19

 

Griešnovas Valerijus (1914 01 01 Samara, Rusija - 1987 03 19 Kaunas), krepšininkas, krepšinio, rankinio, regbio, žolės riedulio treneris. Dėstytojas. SSRS nusip. krepšinio tr. (1957). 1948 baigęs LVKKI, 1945-80 jame dėstė. 1953-61 Žaidimų katedros vedėjas, doc. (1972). Be krepšinio ir rankinio, vadovavo regbio, žolės riedulio (nuo 1954) ir badmintono (nuo 1962) pratyboms, 1959-80 dėstė rankinio specializacijos kursą. Vienas rankinio, regbio, žolės riedulio pradininkų Lietuvoje. Kauno (1934) ir Lietuvos (1935) krepšinio rinktinių žaidėjas, žaidė tarpt. rungtynes su Rygos ir Latvijos rinktinėmis. 1945 Lietuvos moterų krepšinio rinktinės, 1947 Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės, SSRS čempionės, 1957-58 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, Kauno Žalgirio vyrų krepšinio komandos, SSRS čempionatų dalyvės, vyr. treneris. 1955-65 treniravo LVKKI vyrų rankinio komandą (nuo 1962 Atletas), SSRS čempionę (1963). Parašė kn. Sportiniai žaidimai (su kt., 1 d. 1978).

 

Lietuvos nusipelniusio rankinio trenerio Antano Taraskevičiaus prisiminimai.

Valerijus Griešnovas mano treneriu, dėstytuju buvo 1964 - 68 metais,  kai aš tuo metu studijavau KKI. Prisimenu V.Grešnovą, kaip labai reiklų, gerai rankinio treniruočių metodologiją perteikiantį dėstytoją – trenerį.  Jis griežtai reikalavo iš mūsų, kad visą dėstomą mokomąją medžiaga rašytume į savo užrašų sąsiuvinius. Trenerio pateikiamus treniruočių mokomuosius pratimus turiu iki šiol. Dėstytojas buvo labai apsiskaitęs ir tikslus, reikalaudavo, kad mintinai žinotumėme rankinio lauko aikštelės įrengimų duomenis: žemės, smėlio, molio pylimui naudojamos nešiojamos dėžės tikslius išmatavimus. Puikiai žinojo krepšinio, rankinio, regbio treniruočių vyksmo metodologiją. Tenka apgailestauti, kad šio trenerio pastangos ir auklėtiniai nebuvo tinkamai įvertinti.

 

 

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidento Česlovo Garbaliausko prisiminimai.

Man teko didelė laimė ir garbė būti gerb. docento studentu. V. Griešnovas savo esybe, kasdienine veikla mus mokė ir auklėjo, o jo žodžiai niekada neprasilenkdavo su tiesa. Docentas daug konsultuodavosi su garsiais treneriais pavyzdžiui Aleksandru Gomelskiu ir kt. V. Griešnovas buvo didelis eruditas, bet niekuomet tuo nesipuikuodavo. Svarbu ir tai, jog pagal tautybę docentas buvo rusas, tačiau iš mūsų studentų, rašant įvairius darbus išreikalaudavo taisyklingos lietuvių kalbos. Jis daugelio sportiniu žaidimu pradininkas Lietuvoje. Puikiai išmanė rankinį, regbį, žolės riedulį, badmintoną , nors pats tu žaidimų nėra žaidęs. LKKA (dabar LSU) doc. V.Kontvainis ir G.Stasiulevicius yra išleidę knygele TRENERIS IR MOKYTOJAS VALERIJUS GRIESNOVAS (2002). 

 

 

 

Kviečiame dalintis ir Jus savo prisiminimais apie trenerį, dėstytoją Valerijų Griešnovą. Komentarus ir savo nuotrauką siųskite adresu info@lse.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Komentarų sąrašas (0)
          PROJEKTĄ ADMINISTRUOJA LIETUVOS SPORTO MUZIEJUS      

© Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.