Liepos mėnesio svarbiausių Lietuvos sporto įvykių datos.
2018-07-02

1d. Prieš 15 metų baigėsi nuo 1999 m. vykęs Europos komandinis šachmatų susirašinėjant čempionatas, Lietuvos rinktinė pelnė bronzos medalius.

4 d. Prieš 55 metus Vilniuje vyko III Lietuvos spartakiada, varžėsi 22 sporto šakų atstovai. Spartakiados didžioji taurė atiteko Kauno sportininkams.

6 d. Prieš 55 metus Vilniuje du pasaulio rekordus pagerino Petras Motiekaitis. Jo sraigtasparnio su gumos varikliu modelis ore išsilaikė 12 min. ir 2 sek., nuskrido 889 m.

6 d. Prieš 10 metų iškilmingai atidarytas naujasis Marijampolės stadionas.

7 d. Prieš 65 metus Maskvoje, nugalėjusi Gruzijos krepšinio ekipą, SSRS krepšinio taurę iškovojo Kauno „Žalgirio" komanda.

9 d. Prieš 85 metus Kaune pirmosiose tarpvalstybinėse varžybose dalyvavo Lietuvos šaulių rinktinė. Pralaimėta Latvijai 766:956.

11 d. Prieš 15 metų Europos IFBA kultūrizmo čempionate Italijoje Jolanta Mileriūtė tapo aerobinio fitneso čempione.

13 d. Prieš 60 metų baidarininkai Alfonsas ir Mykolas Rudzinskai tapo dvivietės baidarės irklavimo 1000 m nuotolyje SSRS čempionais.

13 d. Prieš 15 metų Prancūzijoje vyko Europos BMX dviračių čempionatas. „Cruiser" klasės varžybose rungtyniavusi Vilma Rimšaitė tapo žemyno vicečempione.

13 d. Prieš 15 metų Vengrijoje geriausi Europos motorlaivininkai varžėsi dėl čempionato medalių. OSY-400 klasės varžybose Tomas Česnys iškovojo bronzos medalį.

13 d. Prieš 10 metų pasaulio neįgaliųjų orientavimosi sporto čempionate Čekijoje Lietuvos estafetės komanda (Tadeušas Šimkovičius, Evaldas Butrimas, Borisas Gavrilovas) užėmė pirmą vietą.

14 d. Prieš 55 metus absoliučiu SSRS sklandymo čempionu tapo Juozas Jaruševičius, o Lietuvos rinktinė užėmė pirmąją vietą tarp komandų.

17 d. Prieš 80 metų Kaune ir Klaipėdoje vyko pirmoji Lietuvos tautinė olimpiada, kurioje be Lietuvos sportininkų gausiai dalyvavo tautiečiai iš Latvijos, JAV, Brazilijos, D. Britanijos, Lenkijos (okupuoto Vilniaus krašto). Tautinė olimpiada sutraukė apie 2000 sportininkų, įvyko 18 sporto šakų varžybos. (vyko iki liepos 31 d.)

17 d. Prieš 10 metų Senojo Vilniaus vardu pavadinama 5570 viršūnė (Kunlunis, Kinija)

18 d. Prieš 75 metus Dariaus ir Girėno garbei vykusių lengvosios atletikos varžybų metu (Šiauliuose) B. Jankūnas diską numetė 43,8 m ir pagerino Lietuvos rekordą (senasis rekordas - 42,37 m).

19 d. Prieš 15 metų Pasaulio kordinių aviamodelių čempionatas vyko Prancūzijoje. Oro kautynių (F2D) rungtyje Audrius Rastinis pelnė aukso medalį.

20 d. Prieš 10 metų  išleista viena pirmųjų pasaulyje „Stalo teniso enciklopedija", kurios autorius - Vygintas Bogušas.

21 d. Prieš 90 metų Kultūrizmo pradžia. Kauno miesto sode buvo renkamas gražiausiai sudėtas imtynininkas (vertino žiūrovai), laimėjo grandinis V. Labanauskas (Šiauliai).

21 d. Prieš 60 metų Talino stadione SSRS čempionų vardus iškovojo lengvaatlečiai Jonas Pipynė (1500 m - 3.49,6) ir Birutė Zalogaitytė-Kalėdienė (ietis - 53,97).

22 d. Šiandien boksininkui, Ož vicečempionui Ričardui Tamuliui būtų sukakę 80 metų.

22 d. Prieš 10 metų Maskvoje baigėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Lietuvos moterų rinktinė (Laura Asadauskaitė, Donata Rimšaitė, Julija Kolegova) tapo estafetės varžybų nugalėtoja ir užėmė pirmą vietą komandinėje įskaitoje. Sidabro medalį asmeniniame turnyre iškovojo Laura Asadauskaitė. Lietuvos vyrai (Andrejus Zadneprovskis, Edvinas Krungolcas, Justinas Kinderis) estafetės rungtyje buvo antri ir tapo žemyno vicečempionais.

23 d. Prieš 20 metų Madride pasaulio aklųjų disko metimo čempionu tapo Rolandas Urbonas.

25 d. Prieš 90 metų Taline surengtas pirmasis Pabaltijo futbolo turnyras. Lietuva užėmė trečiąją vietą.

26 d. Prieš 15 metų Pasaulio BMX dviračių elito grupės čempionate Berte (Australija) Vilma Rimšaitė tapo bronzos medalininke.

26 d. Prieš 15 metų Hanau (Vokietija) Lietuvos rankų lenkimo meistrės Sandra Bumšaitė ir Eglė Vaitkutė iškovojo aukso medalius.

27 d. Prieš 60 metų po ilgos pertraukos Vilniuje įvyko pirmosios automobilininkų varžybos.

27 d. Prieš 20 metų Vidmantas Urbonas tapo pasaulio trigubo triatlono vicečempionu.

28 d. Vyko IX olimpiados žaidynių Amsterdame atidarymas, kuriose dalyvavo ir 12 olimpiečių iš Lietuvos. Tai antrasis lietuvių pasirodymas olimpinėse žaidynėse.

31 d. Prieš 75 metus Kaune vyko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame trumpųjų nuotolių bėgikas Urbonas (Panevėžio LGSF) 100 m nubėgęs per 10,8 sek., pagerino Lietuvos rekordą 0,2 sek.

31 d. Prieš 45 metus Vilniaus vardu pavadinama 4120 viršūnė (Pamyro Alajus, Tadžikija)

31 d. Prieš 10 metų Maince (Vokietija) pasibaigusiame pasaulio moterų šachmatų čempionate, surengtame pagal Roberto Fišerio sistemą, bronzos medalį iškovojo geriausia Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė.