2018-03-01

1 d. Prieš 40 metų įkurta Lietuvos žolės riedulio federacija

12 d. Prieš 25 metus Vilniuje pradėjo veikti „Karolinos" teniso kompleksas. Šią sporto bazę atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Algirdas Brazauskas.

17 d. Prieš 95 metus Kaune J. Šulgino ir J. Šulginienės iniciatyva įsteigtas Moterų sporto ratelis

19 d. Prieš 15 metų Strasbūre pasaulio WPF organizacijos kultūrizmo čempionate aukso medalius iškovojo Rolandas Žeimys, o fitneso varžybose – lietuvės Ilona Palavinskienė ir Daiva Petkūnienė. Sonata Štendelienė pelnė sidabro medalį. Bronzos medalininkais tapo Haroldas Dambrauskas ir Marta Alešiūnaitė (fitneso).

20 d. Prieš 80 metų Lietuvos karininkas jojikas M. Andriūnas Paryžiuje iškovojo “Prix de Prevoyance” (Vyko iki kovo 21 d.)

21 d. Prieš 65 metus Kaune vyko pirmasis naujos sporto šakos – Lietuvos laisvųjų imtynių čempionatas. (Vyko iki kovo 22 d.)

23 d. Prieš 20 metų Tiek dienų Australijoje vyko pasaulio 1000 mylių bėgimo pirmenybės. Jose pirmas nuotolį įveikė Piotras Silkinas - per 276 valandas, 54 minutes ir 58 sekundes.

24 d. Prieš 10 metų Europos plaukimo čempionate Eindhovene (Olandija) Vytautas Janušaitis 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje pelnė bronzos medalį.

25 d. Prieš 25 metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto posėdyje patvirtinta „Kilnaus poelgio" (Fair play) komitetas. Pirmuoju komiteto vadovu tapo žymus sportininkas ir pedagogas Stanislovas Stonkus.

25 d. Prieš 15 metų Europos kultūrizmo (IFBB) čempionate Izmyre (Turkija) aukso medalius iškovojo Živilė Raudonienė ir Inga Neverauskaitė, pastaroji taip pat tapo absoliučia nugalėtoja.

26 d. Prieš 80 metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiekė pirmąją tarpvalstybinę pergalę prieš Latviją — Kaune juos įveikė 24:19.

28 d. Prieš 85 metus I Lietuvos aviamodelių skridimo trukmės rekordas (34 s )

29 d. Prieš 20 metų Visų spalvų medalius iškovojo Lietuvos karatė šidokan meistrai Nicoje vykusiame Europos čempionate. Aukso medaliu apdovanotas Kęstutis Arbočius, sidabro - Arūnas Juškevičius, bronzos - Edvardas Kubelkinas.

29 d. Prieš 25 metus Austrijoje vyko Pasaulio V specialioji olimpiada (sutrikusio intelekto) - žiemos žaidynės. Jose Lietuvos atstovai iškovojo šešis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

30 d. Prieš 15 metų Pasaulio mėgėjų Tailando bokso čempionate Denisas Archirejevas apdovanotas bronzos medaliu.

31 d. Prieš 10 metų Pasaulio treko dviračių čempionate Mančesteryje dukart vicečempione tapo Simona Krupeckaitė (200 ir 500 m rungčių).